"Ақмола облысы білім басқармасының Целиноград ауданы бойынша білім бөлімі Талапкер ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа села Талапкер отдела образования по  Целиноградскому району управления образования Акмолинской области"

Тәрбие сағаты: "Жол тәртібін білейік, аман-есен жүрейік!"

Күні

06.09.2021

Тақырыбы

Жол тәртібін білейік, аман-есен жүрейік!

Мақсаты

Оқушылардың жолда жүру ережесі туралы білімдерін толықтыру, іс-жүзінде асырабілуге үйрету. Жолда жүру ережелерін ойда сақтай білуге үйрету. Тәртіптілікке,сақ болуға,көшеде өздерін дұрыс ұсатап жүруге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер

Қызығушылығын арттыру,  жолда жүру ережесін үйрету.

Қолданылатын ресурстар

Интернет ресурстары, бейнежазбалар, слайд

Көрнекі құрал-жабдықтар

Стикер,қарындаш, суреттер.

Сабақтың өту барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Тыңдаушының іс-әрекеті

 

Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру                    (5мин)

Оқушылар назарын сабаққа аудару.

   Шаттық шеңберіне тұру.

   Бағдаршам түстеріне байланысты топтарға бөлу.

 

 

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптасады

 

Сабақтың басы

- Балалар, бүгінгітәрбиесағатымыз не туралыболадыдепойлайсыңдар? Дұрысайтасыңдар, жолдажүруережелерінебайланыстыболмақ.

Олайболса,  «Жолдажүруережесінсақтаймыз!»  аттытәрбиесағатынбастаймыз.

Балалар, Жолзаңыдұрысжүріп, абайболудыталапетеді.

- Қалайойлайсыңдар, жолдажүруережесідеген не?
- Жолдажүруережесіқайткендебұзылады?
- Жолтәртібібұзылса не болатынытуралыбілесіңдер ме?
- Олүшін не істеуімізкерек?

  •  

 

Слайдта бейнеленген суреттерге қарап, мәліметтерді тыңдайды

 

Ми шабуылы (5мин мин)

Жұмбақтар шешу:

1. Ала таяқ ұстаған,
Жол тәртібін нұсқаған.
Өміріңді  күзеткен,  
Ысқырықпен түзеткен.  (Милиционер)

2. Көше бойлап аяңдайды,
Адам тасып аялайды. (Автобус)               

3. Көліктің қаншасын үстінен өткізген,
Іргеден басталып, алысқа жеткізген. (Жол)

4. Жоқөзінде бас та, ауызда  да, құлақ та,
Бақырайғанүшкөзі бар бірақ та. (Бағдаршам)

5. Арқаным бар тымұзын,
Ала-алмайсыңбірүзім.
Табыңдаршы, балалар,
Бұлжұмбақтыңшешуін.  (Жол)

6. Өзісөйлейбілмейді,
Бірақ «Тоқта, жүр!» дейді. (Бағдаршам)  

 

 

Оқушылар өз ойларын түйіндейді

 

 

Сабақ барысындағы көңіл-күйді анықтау (3 мин)

«Сен білесің бе?». Бұл кезеңде жол белгілермен таныстыру Келесі соңғы 6- кезең «Шығармашылық жұмыс.» Жол ережесіне байланысты тірек сөздермен өлең құрастыру ------------ балалар ------------- тротуар

-------------- ұмытпа -------------- сақта!

Жол тәртібі кімге керек-бірге ойланып көрелік,

Әрқайсысың қылығына әділ баға берелік.

Ережені жақсы білген ортаға шық жас ұлан,

Әділқазы алқаларда келесі сөз кезегі деп сөзді әділқазыларға береміз.

«Үздікжүргіншілерді» анықтау.

 

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Рефлекция (5мин)

Қорытынды

Қай көше,қалаға барсаңыз да,

Қай ақыл өлшеміне салсаңыз да.

Жол жүру ережесі Заңды тәртіп,

Ол ортақ! Үлкен-кіші баршамызға.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                 

 

 


Жаңартылған күні: 12.09.2021 10:27
Құрылған күні: 12.09.2021 11:07

Біз әлеуметтік желіде

Ата-аналар үшін...

Ұйымдар тізімі
Текст