Күні |
17.02.2020 |
|
Тақырыбы |
«Адамгершілік- асыл қасиет»
|
|
Мақсаты |
- оқушы бойына кішіпейілдік, мейрімділік, ізеттілік, сабырлылық, қасиеттерін қалыптастыру |
|
Күтілетін нәтижелер |
Оқушылар кішіпейілділікке үйренеді Бір бірін сыйлауға үренеді |
|
Қолданылатын ресурстар |
Интернет ресурстары, плакат,кеспе қағаздары |
|
Көрнекі құрал-жабдықтар |
түрлі-түсті маркерлер,қаламдар суреттер, клей,қайшы, интербелсенді тақта
|
|
Сабақтың өту барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Тыңдаушының іс-әрекеті |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру (5мин) |
|
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптасады |
Топқа бөлу (5 мин) |
І. Сөйлемді жалғастыру
|
|
Кіріспе сөз |
Адамгершілік тақырыбы - мәңгілік. Адамгершілік әр адамға тән асыл қасиеттер. Адамгершіліктің қайнар бұлағы – халықта, отбасында, олардың өнерлерінде, әдет - ғұрпында. Әр адам адамгершілікті күнделікті тұрмыс — тіршілігінен, өзін қоршаған табиғаттан,күнделікті адамдармен қарым-қатынасынан бойына сіңіреді. «Адамгершілігің төмен болса әділетті бола алмайсың»-деген екен Вовенарг
|
|
«Ассоциативті қатар»
|
ІІ.Видео: «Жақсылық өзіңе қайтып келеді» (көрсетілімді көрсетіп балалардың пікірін тыңдау)
|
Видео көру |
«Суретті сөйлет» |
V.Постер құрау
|
Постер қорғау |
Миға шабуылы
|
ІІІ.Құпия хаттарға жауап: Бірінші хат:Құрметті достар! Партада менімен бірге бір бала отырады.Ойнап - ойнап тапсырмасын орындамай, жазбай келеді. Мұғалім сұрағанда қысылады.Сабақты менің дәптерімнен көшіріп алады. Мен бермесем, «Сен сараңсың» - дейді. Мен не істеуім керек? Екінші хат: Құрметті достар! Менің көршімнің бір баласы бар. Өзі өтірікші көзбе - көз өтірікті айта қояды, мақтаншақ. Ойнап жүргенде үй ішін айтып, нәрселерін айтып, бөсіп мақтанады. Мен онысын ұнатпаймын. Бірақ ойынды жақсы ойнайды. Мен осы баламен дос болайын ба, айтыңдаршы?
|
Жауап береді |
Рефлекция (5мин) |
VI.Рефлексия: Керектісін сандыққа салады , керексізін себетке салады.
|
|